• Polski
  • English
  • Čeština
  • Slovenčina
  • Русский
  • Deutsch
Godziny otwarcia:
7:00 - 17:00 Od pon. do piąt.
Nieczynne Od sob. do niedz.
Jasienica 829
43-385 Jasienica

Obróbka skrawaniem

Obróbka skrawaniem to rodzaj obróbki mechanicznej polegający na oddzielaniu materiału za pomocą przystosowanych narzędzi skrawających. Usunięty w czasie obróbki naddatek materiału przetworzony zostaje na wióry, a proces wykonuje się na tokarkach i frezarkach.

Obróbka toczeniem

Specjalizujemy się w toczeniu pojedynczych części oraz małoseryjnej produkcji skomplikowanych detali. Pracujemy na tokarkach konwencjonalnych.
Dzięki posiadanym maszynom możemy wytoczyć różnego rodzaju części: pierścienie, wałki, tuleje, sworznie oraz inne detale według potrzeb klienta. Wykonujemy toczenie zarówno stali nierdzewnej, jak i stali zwykłej, konstrukcyjnej.

Nasze możliwości obróbki tokarskiej:

  • ∅ 300 x 1000mm

Frezowanie CNC

Zajmujemy się obróbka skrawaniem z zakresu frezowania na frezarkach konwencjonalnych i sterowanych numerycznie.
Gotowe produkty wykonujemy z materiałów i rysunków powierzonych oraz własnych.

Nasze możliwości frezowania:

  • 500 x 600 x 500 mm
  • 300 x 1000 x 300 mm

frezowanie

Oprócz obróbki mechanicznej oferujemy również wiercenie, gwintowanie, spawanie MAG oraz TIG.

Bazujemy na bogatym doświadczeniu naszych specjalistów oraz na nowatorskich rozwiązaniach, dlatego jesteśmy przekonani, że zrealizowane przez nas usługi takie jak obróbka skrawaniem, obróbka mechaniczna, obróbka toczeniem w Teknomatik spełnią Państwa oczekiwania. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego zlecenia.
Obróbka skrawaniem to podstawowa technika podczas produkcji części do urządzeń lub maszyn. Polega ona na tym, że przedmiot obrabiany przybiera pożądany kształt, wymiar, jak i właściwości warstwy wierzchniej, dzięki możliwości usunięcia części materiału przez narzędzie skrawające.

Podczas obróbki skrawaniem metodą wiórową wykorzystywane są narzędzia o odpowiednim kształcie i geometrii noża, które usuwają materiał w formie wiórów. Usunięcie określonej części materiału poprzez obróbkę skrawaniem następuje podczas zastosowania obróbki ubytkowej.

Dzięki precyzji, która płynie z zastosowania metody obróbki skrawaniem, możliwa jest seryjna produkcja obrabianych elementów. Proces skrawania może być w pełni zautomatyzowany, począwszy od przekazania surowca, a skończywszy na skrawaniu, zmianie noży skrawających, a także wykonaniu obróbki materiału.

Masz wątpliwości? Potrzebujesz indywidualnej oferty? Nie zwlekaj i skontaktuj się z naszym ekspertem!