Firma godna zaufania
Tel.: 33 30 70 570
E-mail: teknomatik@teknomatik.pl

CERTYFIKACJA CE

Specjalizujemy się w tematyce Oznaczenia CE. W zakres naszych usług wchodzi:


yes Dostosowanie maszyn do minimalnych wymagań zgodnie z Dyrektywą Narzędziową 2009/104/WE,
yesPrzeprowadzenie procedury oceny zgodności maszyn z zasadniczymi wymaganiami maszyn zgodnie z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE,
yesPrzeprowadzenie analizy ryzyka maszyn zgodnie z normą PN EN ISO 12100
yesOcena bezpieczeństwa maszyn, podczas której sprawdzamy poprawność zastosowanych zabezpieczeń oraz posiadaną dokumentację, by dokonać oceny ryzyka maszyn podczas ich eksploatacji, oceniamy zgodność maszyny pod kątem norm zharmonizowanych,
yesCertyfikacja dobrowolnej maszyny, nowej lub po modernizacji
yesCertyfikacja CE maszyn sprowadzonowych spoza UE
yesPrzygotowanie wymaganej dokumentacji do maszyn,
yesWystawienie certyfikatu zgodności będącego podstawą do wystawienia Deklaracji Zgodności WE przez producenta maszyny. 


 

W zależności od obowiązujących wymagań bezpieczeństwa, maszyny dzielimy na stare i nowe.


- Maszyny stare - wprowadzone na rynek UE przed 01.05.2004. Nie wymagają stosowania znaku CE, natomiast powinny być dostosowane do minimalnych wymagań w zakresie bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującą dyrektywą narzędziową 2009/104/WE. Ocena bezpieczeństwa maszyn, oraz analizy ryzyka maszyn stoi po stronie użytkowników maszyn.

- Maszyny nowe - wyprodukowane lub wprowadzone na rynek po 01.05.2004. Powinny być oznakowane znakiem CE i spełniać wymagania zasadnicze w zakresie bezpieczeństwa maszyn zgodnie z dyrektywą maszynową 2006/42/WE. Ocena ryzyka maszyn oraz ocena zgodności
maszyn z dyrektywą stoi po stronie producentów maszyn.

 

Jeżeli poszukujecie Państwo wykonawcy poniższych usług:

- analiza ryzyka maszyn,
- certyfikacja CE,
- ocena bezpieczeństwa maszyn,
- ocena ryzyka maszyn,
- ocena zgodności maszyn,
- zasadnicze wymagania maszyn,
zapraszamy do kontaktu z naszą firmą Teknomatik Bielsko Biała. Gwarantujemy profesjonalne wykonanie zleconej usługi oraz indywidualne podejście do klienta. Oferujemy usługi certyfikacja CE dla całego Śląska ale nie tylko. 

Nim wyrób wprowadzony zostanie na rynek europejski, oznakowanie CE. Dyrektywy unijne zobowiązują każdego producenta do przeprowadzenia oceny ryzyka maszyn, przed rozpoczęciem ich sprzedaży.

Ocena bezpieczeństwa maszyn daje możliwość uzyskania  znaku CE. Tym sposobem przedsiębiorca ponosi odpowiedzialność za nieprawidłowości i problemy mające powiązanie z bezpieczeństwem podczas użytkowania towaru.

 

Oznakowanie CE

Producent, który opatrzy swoje wyroby oznakowaniem CE musi mieć pewność, że spełniają zasadnicze wymagania maszyn nałożone przez dyrektywy unijne. Dodatkowo produkt powinien posiadać numer identyfikacyjny, typ a także rok produkcji. Istotne, aby producent zdawał sobie sprawę, kiedy istnieje konieczność zastosowania oznakowania CE.
 

Co oznacza oznakowanie CE?

Oznakowanie CE staje się koniecznością dla maszyn i urządzeń. Analiza ryzyka maszyn powinna być przeprowadzona przed przeznaczeniem produktu do sprzedaży. Innymi słowy, maszyna spełnia wymagania dyrektyw nowego podejścia i poddana została procedurom odpowiadającym ocenie zgodności maszyn. Kraje członkowskie nie posiadają uprawnienia do ograniczania wprowadzania produktów do obrotu, które opatrzone są znakiem CE.

Czego nie oznacza oznakowanie CE?

CE nie jest znakiem towarowym. Znak towarowy przekłada się na możliwość odróżnienia produktów od innych wyrobów występujących na rynku. Mowa o sloganie, grafice, nazwie. Znak towarowy może być opatrzony prawem ochronnym. Uprawniony może więc wskazać, iż jego znak został zarejestrowany poprzez umieszczenie koło niego symbolu ®.
 

Czy produkt może mieć więcej niż jeden znak CE?


Tak, produkt może mieć więcej niż jeden znak CE, ale dotyczy to pojedynczych przypadków. Jeśli posiadamy skomplikowane urządzenie, które składa się z zaawansowanych podzespołów, to każdy z nich może posiadać indywidualne oznakowanie CE. W takiej sytuacji znak CE umieszczony jest w widocznym dla oka miejscu na specjalnej tabliczce i odnosi się ona do całej maszyny.
 

Kiedy koniecznością jest umieszczenie oznakowania CE?

Oznakowanie CE to „przepustka” umożliwiająca zaistnieje produktu na rynku europejskim, który liczy dziś 30 państw i przeszło 500 milionów konsumentów. Jeśli producent nie posiada oznakowania CE, nie jest uprawniony do wprowadzenia danego towaru na rynek i jego sprzedaży.
 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, firma Teknomatik Bielsko Biała świadczy swoje usługi głównie na terenie Śląska ale równiez w całym kraju. 

ZAUFALI NAM
Electropoli Magnetti Hutchinson maflow Magna Formpol GM IMN kuka nicromet opel stalprodukt fiat fpt Proseat Denso Arcelormittal Budimex Teksid Delphi valeo Dayco toyota Hp Pelzer
ul. Romana Dmowskiego 7/22
43-300 Bielsko Biała
woj. śląskie
Polska
Copyright © Teknomatik | Designed by Venomedia